مراحل بازسازی

خلاصه

بازسازی بخش های مختلف دکوراسیون آپارتمان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت های مختلف آپارتمان بدهد. گاه با ایجاد یک تغییر کوچک، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن می توان تغییر و تحولی بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد.

۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
511
مراحل بازسازی

بازسازی بخش های مختلف دکوراسیون اپارتمان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت های مختلف اپارتمان بدهد.

گاه با ایجاد یک تغییر کوچک ، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن میتوان تغییر و تغییر تحول بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد.

 

 

قبل از اینکه مراحل بازسازی رو توضیح بدیم لازمه چند تا تعریف رو بدونیم. پس اگه می خواهید خانه ای رویایی داشته باشید. تا آخر این مقاله همراه من باشید.

 

بازسازی چیست؟

به لحاظ لغوی بازسازی به معنای مرمت است که در آن گروهی متخصص با اجرای یک سری عملیات‌ها سعی در افزایش طول عمر بنا و بهبود شرایط زندگی در آن دارند.

بازسازی شامل عملیات‌های عمیق مانند تعمیر و تعویض لوله کشی‌ها و جابه‌جایی دیوارها می‌شود. در خصوص خانه‌های قدیمی و ویلایی عمدتاً به بازسازی روی می‌آورند تا

بهترین شرایط زندگی در آن‌ها را فراهم کنند.

نوسازی چیست؟

نوسازی از جنبه‌های مختلفی با بازسازی تفاوت دارد اما خب بسیاری به اشتباه این دو را یکی در نظر می‌گیرند. نوسازی به لحاظ لغوی به معنای نو کردن است.

به عبارتی اقداماتی صورت می‌گیرد تا بخشی از ساختمان چهره‌ای نو بگیرد.

در انجام امر نوسازی بیشتر به ترمیم بخش‌های داخلی ساختمان پرداخته می‌شود. غالباً نوسازی شامل مواردی سطحی مانند نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب و مواردی از این قبیل می‌شود.

 

پیش از انجام مراحل بازسازی و تعمیرات نیاز است به چند سوال پاسخ دهید:

 

1- می خواهم کدام فضا های منزل را مورد بازسازی قرار دهیم؟

2-کدام سبک دکوراسیون منزل را انتخاب کرده ایم؟

3- در بازسازی بخش های تعیین شده منزل چه نوع متریال و مصالحی مورد پسند است ؟

4- هزینه کرده برای بازسازی و نوسازی منزل تا چه حد مقدور است ؟

5- میزان اهمیت طراحی برای ما چقدر است ؟

6- فضا های بازسازی شده به چه منظور مورد استفاده است و چه کاربردی خواهد داشت؟

7- چیدمان منزل بعد از بازسازی چگونه خواهد بود؟

 

بعد از پاسخ دادن به این سواات توصیه میشه طبق الویت های زیر بازسازی را شروع کنید.

 

الویت اول : بازسازی آشپزخانه

الویت دوم : بازسازی سرویس بهداشتی 

الویت سوم : بازسازی نشیمن و پذیرایی

الویت چهارم : باز سازی اتاق ها 

 

 

مراحل بازسازی 

برای بازسازی ، شش مرحله مشخص وجود دارد که باید طی شود. این بازسازی اگر مربط به یک واحد از یک ساختمان باشد و یا یک اتاق از منزل شما ،

شما باید برنامه ریزی ، بودجه بندی و انتخاب پیمانکار مناسب و حرفه ای ، طراحی و ایده، گرفتن مجوز های لازم ، تخریب، پاکسازی و ساخت وساز را انجام دهید.

در ادامه در مورد هر یک از این موارد توضیحاتی به شما ارائه خواهیم داد.

 

مرحله اول بازسازی: برنامه ریزی 

هنگام شروع یک پروژه بازسازی ، باید بسیار منظم عمل کنید. ابتدا باید در مورد اندازه و سبک پروژه خود تصمیم بگیرید و سپس لیستی از تمام نیازمندی ها و محصولات خود را تهیه کنید.

پایبندی به لیست محصولات ، در مورد ماندگاری در بودجه و برنامه بسیار مهم است.

مرحله دوم بازسازی : بودجه بندی و انتخاب پیمانکار مناسب

اطمینان حاصل کنید که چند برآورد کتبی از پیمانکاران ، معماران و طراحان مجاز دریافت کرده اید. از دوستان و خانواده خود که از قبل ،

بازسازی یا اضافات مشابه داشته اند بپرسید که چه هزینه ای پرداخت کرده اند و چه کسی این کار را انجام داده است.

پس از آن ، محدوده بازسازی خود را مشخص کنید و تعیین کنید که بودجه شما برای این بخش چقدر است. البته ، همه این ها ،

به سبک و طرح مورد علاقه شما و نوع مصالحی که استفاده می کنید بستگی دارد.

مرحله سوم بازسازی : طراحی و ایده

 

خانه های قدیمی ، هنگام تبدیل به یک مکان مدرن و امروزی ، بیشتر به نبوغ و خلاقیت نیاز دارند. یک پروژه بازسازی ، همیشه گامی به سوی موارد ناشناخته است.

اما با داشتن برخی ایده های مبتکرانه می توانید ، یک خانه مسن را به خانه ای تبدیل کنید که برای زندگی در قرن بیست و یکم مناسب تر باشد.

به عنوان مثال ، استفاده از شیشه های بیشتر می تواند پرتوهای نور را به خانه های قدیمی و تاریک وارد کند. همچنین ، به حداقل رساندن دیوارهای داخلی ،

باعث افزایش حس فضا می شود. در هر صورت ، سلایق ساکنان امروزی خانه ها به گونه ای است که ، معمولا چیزهای بسیار متفاوتی از خانه های خود نسبت به گذشته انتظار دارند.

 

مرحله چهارم بازسازی : گرفتن مجوز های لازم

 

قبل از اجرای یک پروژه ، باید مطمئن شوید که مجوزهای مناسب را دریافت کرده اید. ممکن است گرفتن مجوز ، باعث به تاخیر انداختن یک یا دو هفته ای پروژه شما شود.

در هر صورت ، این انتظار بهتر از پرداخت جریمه های هنگفت بابت انجام غیرقانونی کارهای ساختمانی است. در مجوزهای ساخت و ساز هنگام مراحل بازسازی ،

نقشه های ساختمان به طور کامل بررسی می شوند تا این اطمینان حاصل شود که ، ساخت و ساز کاملا مطابق با قوانین موجود است.

اما آیا برای انجام تمام پروژه های بازسازی ، گرفتن مجوز ضروری است؟ و در واقع ، چه زمانی لازم است تا مجوز بازسازی را دریافت کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که ، شما برای هرگونه بازسازی که نیاز به تغییر ساختار یا شکل خانه است ، به مجوز نیاز دارید. این مورد شامل

تخریب دیوار های داخلی و همچنین افزودن باز شوی پنجره یا درب جدید است.

البته تغییرات جزئی داخلی ، از گرفتن مجوز معاف هستند. به عنوان مثال ، اگر فقط کابینت های داخلی آشپزخانه خود را تعویض می کنید و یا کاشی های

جدیدی برای سرویس های بهداشتی نصب می کنید ، به گرفتن مجوز نیازی نیست.

 

مرحله پنجم بازسازی: تخریب 

حذف عناصری مانند دیوارها ، سیم کشی ، موکت و کف می تواند کار سخت و کثیفی باشد. اما ، در صورتی که مایل باشید این کار را خودتان انجام دهید ،

در هزینه های زیادی صرفه جویی خواهید کرد. این پس انداز می تواند ، برای امکاناتی که مطمئن بودید از پرداخت آن بر می آید ، به پروژه بازگردد.

 

مرحله ششم بازسازی : ساخت و ساز 

 

اگر پروژه شما بزرگ است ، ممکن است مجبور شوید موقتا خانه خود را ترک کنید. اگر چند روز بدون برق و گرما و یا آب ، در شیوه زندگی شما اختلال ایجاد می کند ،

باید به دنبال اقامت در کنار خانواده ، دوستان و یا اجاره یک هتل باشید. حالا باید مطابق طرح و ایده ی از پیش تعیین شده ، نسبت به بازسازی واحد خود وارد عمل شوید.

 

کلام آخر 

در روند مراحل بازسازی یک واحد ، وقتی صحبت از انتخاب محصول می شود ، انتخاب تجهیزات هوشمند، محصولات کم مصرف و سازگار با محیط زیست ،

منطقی تر و اقتصادی تر به نظر می رسد. با تلاش برای ایجاد خانه های سبز ، امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که ، طیف گسترده ای از محصولات با کیفیت و زیبا

را ارائه می دهند که مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید. کافیست به راندمان و کارایی همه لوازم خانگی ، وسایل روشنایی و محتوای پایدار محصولات ساختمانی خود نگاه کنید.

 

 

مراحل بازسازی

ایمان

کارشناس تولید محتوا